CARITAS

Caritas to miłość, określony rodzaj miłości, miłość bratnia, podnosząca, wspierająca, akceptująca. Do takiej miłości-pomocy względem wszystkich potrzebujących, ubogich i słabych - bez oglądania się na rasę, wyznanie, narodowość czy stopień winy – wzywai uzdalnia chrześcijan Jezus Chrystus. Miłość tak pojęta nie może nie stawiać wspieranemu nieodzownych wymagań, a nierzadko też obyć się bez profesjonalnych umiejętności. Jednak pierwsze w kolejności i hierarchii pozostaje proste otwarcie na zgnębioną siostrę lub brata. To jest caritas Kościoła w najistotniejszym sensie i ona jest racją bytu organizacji, której na imię CARITAS.

Zespół charytatywny Caritas to prężna grupa zajmująca się sprawą biednych w naszej parafii. Uczestniczy w różnych akcjach, mających na celu wsparcie materialne biednego człowieka. Organizuje zbiórkę na różne potrzeby, rozdziela dary, przygotowuje paczki dla potrzebujących.

W naszej parafii do Koła Caritas należą:

• Bartusik Zofia – przewodnicząca
  • Czapka Maria