SCHOLA

SCHOLA - Wokalno-instrumentalny zespół tworzą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich. Schola ubogaca niedzielną Eucharystię, śpiewy podczas pielgrzymek oraz bierze udział w różnych konkursach.

Schola przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Nockowej, powstała w 2003 r. Pewnego dnia, do naszej parafię przybył ks. Wiesław Lisowicz. Postanowił założyć scholę pod nazwą „Archaniołki”. Na początku chodziło na nią bardzo mało osób, lecz kiedy upłynęło już trochę czasu i gdy młodzież dowiedziała się o jej istnieniu, grupa powiększyła się. Na spotkania przychodziły osoby w różnym wieku. Początkowo opiekunem scholi był ks. Wiesław Lisowicz i Pan organista Grzegorz Paśko, który przygotowywał nas na różne święta obchodzone w naszej parafii. Zabierał nas również na pielgrzymki, m.in. do Dębowca i Miejsca Piastowego.

Schola istnieje już 5 lat. Kiedy ks. Wiesław odszedł, grupą zajął się nowy opiekun: ks. Robert Imbierowicz. W naszej wspólnocie był tylko 2 lata. Od września 2008 r. naszymi opiekunami są: ks. Grzegorz Kot i Pan Grzegorz Paśko. Ostatnio przygotowywaliśmy się na przegląd piosenki religijnej „Chcę Panu śpiewać”, gdzie wystąpiliśmy w Koncercie Laureatów.

Na scholę mogą przychodzić dziewczęta i chłopcy od V klasy szkoły podstawowej. Spotkania odbywają się co wtorek, po mszy świętej wieczornej, na plebanii. W czasie wakacji nie spotykamy się.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy poprzez śpiew chcą chwalić Pana Boga, bo „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.