KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) przy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Nockowej istnieje od dłuższego czasu jednak od 2006 r. został oficjalnie zarejestrowany. Spotkania KSM-u odbywają się w każdy piątek. Rozpoczynają się Mszą św., po której młodzież spotyka się podejmując różnorakie tematy.

W latach 2002-2003 asystentem parafialnym KSM-u był ks. Grzegorz Waliszko, natomiast skład KSM-u przedstawiał się następująco:

• Michał Tobiasz- prezes
  • Ula Baran
  • Aneta Kocoń
  • Justyna Zając

W latach 2003-2006 opiekę nad KSM-em objął ks. Jacek Biel, z którego inicjatywy KSM wzbogacił się o nowych członków. Zmieniono również skład kadry:

• Joanna Pięta- prezes
  • Magdalena Przybek –z-ca
  • Barbara Mik
  • Jadwiga Mik
  • Katarzyna Mędrygał
  • Andżelika Kocoń

W roku 2006 opiekę nad KSM-em objął ks. Daniel Midura. Skład kadry wyglądał następująco:

• Jadwiga Mik – prezes
  • Magdalena Przybek – z-ca
  • Bernadeta Paśko- sekretarz

W roku 2007 skład kadry uległ zmianom:

• Bernadeta Paśko- prezes
  • Dorota Ignas –z-ca
  • Anna Lis- skarbnik
  • Beata Lis- sekretarz

Od roku 2008 skład zarządu parafialnego wygląda następująco:

• Dorota Ignas – prezes
  • Agata Filipek – z-ca
  • Agnieszka Drozd – skarbnik
  • Anna Lis – sekretarz

Młodzież spotyka się regularnie w każdy piątek rozpoczynając spotkania od uczestnictwa we Mszy św. Ponadto każde spotkanie rozpoczyna się i kończyło wspólną modlitwą, oraz odśpiewaniem hymnu KSM-u. W czasie spotkania poruszamy tematy, które interesują uczestników i o których chcą rozmawiać.

W czasie wakacji młodzież chętnie uczestniczy w turnusach wakacyjnych m.in. w Desznicy i Świątkowej.

Spotkania mają różnoraki charakter:

• omawiamy konkretne tematy
  • przeprowadzamy spotkania biblijne
  • prowadzimy czuwania w kościele
  • oglądamy filmy.

KSM to również świetna zabawa. Organizujemy:

• zabawy (np. andrzejkową, opłatkową, sylwestrową)
  • w każdy wtorek na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nockowej prowadzimy rozgrywki sportowe.